Klocki BIO
search
  • Klocki BIO

Klocki BIO

58,00 zł
Brutto Dostawa do 3 dni roboczych

Klocki BIO

Ilość
Dostępny

Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL  

Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL

Wygodna dostawa paczkomatem  

Wygodna dostawa paczkomatem

Zwroty do 30 dni  

Zwroty do 30 dni

Klocki BIO

Klocki BIO to zestaw 8 drewnianych prostopadłościanów, które służą do budowania, zestawiania i odwzorowywania ćwiczeń z załączonej książeczki. Dzięki stopniowaniu trudności kolejnych wzorów klocki BIO fascynują i przykuwają uwagę wszystkich bez względu na wiek. Przedszkolaki bawią się nimi i uczą. Dzieci i młodzież stawiają czoła wielu trudnym wyzwaniom. Nawet dla dorosłych to niekiedy "trudny orzech do zgryzienia". Książeczka zawiera zestaw ćwiczeń z podziałem na cztery różne stopnie trudności:

  • Zestaw ćwiczeń A - 2 klocki na dobry początek
  • Zestaw ćwiczeń B - zabawy geometryczne - ułożenie z trzech i więcej klocków
  • Zestaw ćwiczeń C - rzuty płaskie boków pojedynczego klocka oglądane z różnych stron 
  • Zestaw ćwiczeń D - konstrukcji złożonych oglądanych.

Klocki BIO 

to wartościowy materiał edukacyjny, który wspomaga rozwój umiejętności odwzorowywania prostych układów i figur, posługiwanie się klockami jako cegłami budowlanymi oraz samodzielnego i kreatywnego konstruowania mini budowli architektonicznych.

Zabawy twórcze NIKI 

to rozwijanie ukrytych w dziecku zdolności spostrzegania zmysłowego, rzeczowego działania, a przy tym wzbogacania swego doświadczenia, rozwijanie własnych sposobów myślenia.

Czemu mają służyć? Chodzi tu o:

- wspieranie rozwoju umysłowego,

- odnajdywanie w sobie i uświadamianie ukrytych uzdolnień,

- odkrywanie własnych dróg i rozwiązań,

- osiąganie zadowolenia z samodzielnej pracy,

- rozwijanie fantazji i kreatywności,

- dostarczanie twórczych pomysłów.

Klocki te dają rodzicom i wychowawcom pewność, że ich dzieci mają właściwe zajęcie we właściwym czasie, stawiają specyficzne wymagania w odniesieniu do warunków rozwojowych.

Dlaczego właśnie zabawy twórcze? 

W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego. Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.

Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka. Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, "Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

5900238764109

Inni kupili też

Podobne produkty