Memory chemiczne Pochodne węglowodorów
search
  • Memory chemiczne Pochodne węglowodorów
  • Memory chemiczne Pochodne węglowodorów
  • Memory chemiczne Pochodne węglowodorów

Memory chemiczne Pochodne węglowodorów

186,00 zł
Brutto Dostawa do 3 dni roboczych

Memory - pochodne węglowodorów. Memory chemiczne należą do gier losowych o prostej strategii, ale wymagającej dokonywania wyborów.

Ilość
Dostępny

Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL  

Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL

Wygodna dostawa paczkomatem  

Wygodna dostawa paczkomatem

Zwroty do 30 dni  

Zwroty do 30 dni

Memory chemiczne - Pochodne węglowodorów

Memory chemiczne należą do gier losowych o prostej strategii, ale wymagającej dokonywania wyborów.

Gra pozwala na utrwalenie i sprawdzenie znajomości ważnych definicji, właściwości istotnych substancji poznanych w Szkole Podstawowej.
Zakres zastosowanych w elementach Memory pojęć jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego z chemii w Szkole Podstawowej.

Wartości edukacyjne:

  • zgodne z działem podstawy programowej: "Pochodne węglowodorów oraz z działem: "Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym" (punkty 1. i 2.),
  • pomaga utrwalić budowę, nazwy i właściwości dotyczące najprostszych związków reprezentujących alkohole, kwasy karboksylowe i estry,
  • zwraca uwagę na wzory ogólne pochodnych oraz ich grupy funkcyjne.

Skład zestawu:

  • skrzynka z drewna bukowego o wymiarach 23 x 10,5 x 5,5cm,
  • 40 płytek ze sklejki o wymiarach 4x 8 cm.

Zastosowanie gry

Grę można wykorzystać zarówno do urozmaicenia zajęć w szkole na lekcjach bieżących lub powtórzeniowych, jak również w domu. Wybrane elementy mogą być pomocne we wprowadzeniu do lekcji lub jej rekapitulacji. Przy blokowych podsumowaniach z kilku działów lub na podsumowanie rocznej lub dwuletniej pracy można zastosować równocześnie kilka zestawów. Dla łatwiejszego posegregowania każdy komplet ma swój przypisany kolor. W kolorze charakterystycznym dla zestawu są użyte czcionki w opisach pojęć, tło dla nazwy pojęcia oraz rewers kostek z wyjaśnianiami pojęć.

Uwagi dydaktyczne

Elementy Chemicznego memory można potraktować również jak rozsypankę i wtedy uczniowie mają za zadanie dobrać odpowiednie pary. Można rozdać komplety grupom czteroosobowym poprosić o dobranie par, a następnie odczytywać definicje i wyjaśnienia na forum klasy – każda grupa jedno pojęcie. Ważne by wszyscy uczniowie słuchali siebie nawzajem , by odczytujący definicje przedstawiciel grupy nie wybrał już wcześniej zdefiniowanego hasła. Taki rozwiązanie sprawia że czas poświęcony na grę w istotny sposób się skraca, odczytywanie głośne utrwala definicję a śledzenie prezentacji pozostałych grup wzmacnia koncentrację.

110009

Inni kupili też

Podobne produkty