Kwasomierz glebowy typu Helliga z płytką ceramiczną
search
  • Kwasomierz glebowy typu Helliga z płytką ceramiczną

Kwasomierz glebowy typu Helliga z płytką ceramiczną

Kwasomierz glebowy typu Helliga z płytką ceramiczną. Oferujemy profesjonalny kwasomierz glebowy typu Helliga wraz z płytką ceramiczną do przeprowadzania pomiarów.

Ilość

Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL  

Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL

Wygodna dostawa paczkomatem  

Wygodna dostawa paczkomatem

Zwroty do 30 dni  

Zwroty do 30 dni

Kwasomierz glebowy typu Helliga z płytką ceramiczną

Profesjonalny kwasomierz glebowy typu Helliga wraz z płytką ceramiczną do przeprowadzania pomiarów.

Cechy kwasomierza:

- płytka ceramiczna jest materiałem obojętnym, nie wchodzącym w reakcje chemiczne ze składnikami płynu i gleby i tym samym nie wpływająca na wynik pomiaru. Płytki z tworzywa sztucznego mogą zawierać materiały zmieniające pH i fałszujące wynik pomiaru. Dodatkowo skala pH nie jest naklejana ani nadrukowywana na płytkę, lecz nanoszona na nią przed procesem wypalania, co czyni ją niezmywalną i odporną na światło. Dzięki temu płytka może być używana przez praktycznie nieograniczony czas.

- płyn Helliga wyróżnia się wyjątkową trwałością i stabilnością, Jako firma specjalizująca się w barwnikach, dokładamy wszelkich starań, aby składniki płynu były dobrane w sposób optymalny, gwarantujący rzetelność i powtarzalność wyników.

Kwasomierz ten ma na tyle wysoką dokładność i precyzję, że używany przez osoby zawodowo zajmujące się ogrodnictwem i klasyfikacją gleb.

 

Wzrost roślin zależy od wielu czynników wśród których niezmiernie ważnym jest pH gleby.Każda roślina najlepiej funkcjonuje w odpowiednim, różnym dla każdego gatunku przedziale pH. Wartości odpowiednie dla poszczególnych roślin przedstawia poniższa tabela:

tabela barwniki

Odczyn gleby ma również duży wpływ na przyswajalność przez rośliny poszczególnych mikroelementów – zakwaszenie gleby powoduje silny spadek przyswajalności większości mikroelementów, natomiast jej zalkalizowanie ujemnie wpływa na przyswajalność boru, miedzi, cynku, żelaza.

Kolchem

Inni kupili też

Podobne produkty