Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt
search
  • Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt

Wśród zwierząt. Układanka dla najmłodszych

45,00 zł
Brutto Dostawa do 3 dni roboczych

Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt

Ilość
Dostępny

Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL  

Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL

Wygodna dostawa paczkomatem  

Wygodna dostawa paczkomatem

Zwroty do 30 dni  

Zwroty do 30 dni

Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt

Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt opiera się na zasadzie nauki poprzez zabawę i na ważnym elemencie samokontroli. Rozwiązując zadanie dziecko jednocześnie samo sprawdza jego poprawność. To daje mu satysfakcję oraz motywuje do dalszego działania. Układanka przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych, których zadaniem jest poprawne ułożenie obrazków przedstawiających zwierzęta. 

Każdy obrazek układanki składa się z 4 części w kształcie kwadratów. Po poprawnym ułożeniu wszystkich części dziecko otrzyma 12 obrazków ze zwierzętami. Dodatkowym elementem samokontroli są ramki na brzegach kwadratów, które po ułożeniu całego obrazka powinny dać zamknięty wzór.

Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt:

pomaga w ćwiczeniach analizy i syntezy wzrokowej, "które powodują, że dziecko uczy się dostrzegania elementów, ich detali, szczegółów, różnic. Dzięki tym ćwiczeniom doskonalimy u dzieci umiejętność dokonywania analizy, rozkładania obrazka czy przedmiotu na czynniki pierwsze i poddawania ich wnioskom.

Ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej są jednymi z podstawowych ćwiczeń w terapii logopedycznej. (..) Czy puzzle i obrazki z części, które układamy podczas zajęć logopedycznych to to samo? No właśnie nie. (..) puzzle mają specyficzne kształty - otwory i wypustki, które muszą się wzajemnie łączyć. Łączą się więc przede wszystkim KSZTAŁTY, a nie ilustracje. Dziecko szuka puzzla z otworami z dwóch stron, bo widzi, że właśnie taki będzie pasował w dane miejsce. Składając natomiast obrazek z części (2, 3, 4 i więcej), który został pocięty cięciami prostymi (czyli żadnych fal, zygzaków, szlaczków), dziecko nie ma innego wyboru, jak spojrzeć na TREŚĆ obrazka. Kształt nic tu nie da, każdy element jest taki sam. Musi wytężyć wzrok, musi patrzeć i zobaczyć." (za Gabinet Logopedyczny Rybka) 

Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. Konieczność manipulowania i prawidłowego zestawiania części obrazków (kwadratów) ćwiczy także sprawność ręki i małą motorykę. Dzięki tej układance dziecko uczy się też nazywania i rozpoznawania kształtów zwierząt, a tym samym poszerza swoją wiedzę o świecie.

Ułożone obrazki:

mogą być pomocne również w ćwiczeniach i zabawach rozwijających sprawność językową dzieci, które na ich podstawie mogą poznawać i utrwalać nowe słowa, tworzyć rozbudowane zdania czy opisy, a nawet dłuższe historyjki. Obrazki mogą także być materiałem przydatnym w nauce języków obcych, np. przy wprowadzaniu bądź poszerzaniu słownictwa. 

Zawartość układanki:

- 48 jednostronnych kartoników z fragmentami obrazków 

- 2 plansze (do samodzielnego wycięcia) z nazwami zwierząt w języku polskim i w języku angielskim; 

Przykładowe zabawy:

- układanie i segregowanie obrazków pod względem środowiska życia zwierząt (zwierzęta domowe, zwierzęta żyjące w lesie, na łące, w wodzie itp.) 

- opisywanie zwierząt przedstawionych na obrazkach 

- opowiadanie, które zwierzęta dziecko lubi najbardziej i dlaczego

- dopasowanie do obrazków właściwych podpisów w języku polskim lub angielskim i na odwrót.

Wymiary pudełka: 155 x 155 x 53 mm. 

5900238764710

Inni kupili też

Podobne produkty