Jakie pomoce wybrać, aby nauka matematyki stała się bardziej fascynująca?
   25/08/2020 12:08:08    0 Komentarzy
Jakie pomoce wybrać, aby nauka matematyki stała się bardziej fascynująca?

Nauka matematyki stała się prawdziwą zmorą dla wielu małych uczniów. Dzieciom kojarzy się z nudnym powtarzaniem cyfr, szlifowaniem tabliczki mnożenia i rozwiązywaniem coraz to większej ilości trudnych zadań. Warto jednak pamiętać, że matematyka uczy skupienia się na zadaniach, logicznego myślenia, prawidłowej analizy i wyciągania właściwych wniosków. Zadbaj więc, aby przekonać dziecko do nauki tego przedmiotu. Przedstawiamy ciekawe pomoce naukowe, które pomogą zaprzyjaźnić się z matematyką. Z nimi nawet niezbyt pilny uczeń może zamarzyć, aby zostać małym Pitagorasem.

 

Dlaczego warto wyposażyć pracownię matematyczną w pomoce naukowe?

 

Słyszałeś powiedzenie mówiące, że ?nie taki diabeł straszny, jak go malują?? Ciekawe pomoce naukowe do pracowni matematycznej pozwalają oswoić ten trudny przedmiot. Świetnie sprawdzą się dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie mają cierpliwości do powtarzania suchych regułek i szlifowania wzorów. Dobrze dobrane gry matematyczne mogą stanowić potężną dawkę wiedzy, podanej w bardzo przystępny sposób. Kolorowe plansze i ciekawie zaprojektowana akcja to gwarancja wzbudzenia ciekawości nawet u wyjątkowo znudzonych uczniów. Dzięki nim dzieci w formie zabawy mogą uczyć się logicznego myślenia, orientacji na płaszczyźnie, przewidywania zdarzeń i wnioskowania oraz ogólnej spostrzegawczości. Wszystkie te umiejętności są niezbędne na dalszym etapie edukacji. Gry matematyczne to także bardzo dobry sposób na naukę pracy w grupie, rozwój intuicji geometrycznej oraz zachęcania do samodzielnego poszukiwania rozwiązań.

 

Plansza matematyczna do nauki tabliczki mnożenia

 

Pamiętasz żmudną naukę tabliczki mnożenia i powtarzanie z podręcznika kolejnych wyników? Plansze matematyczne to doskonały sposób, aby urozmaicić tradycyjne utrwalanie. Ruchome tafle pozwalają układać, porządkować i klasyfikować liczby. Kolorowe cyferki sprawiają, że nauka tabliczki mnożenia staje się naprawdę fascynująca. Ta zabawa naprawdę wciąga!

 

Tablica magnetyczne ułamki

 

Ułamki to prawdziwa zagwozdka dla niejednego ucznia podstawówki.  Zestaw magnetycznych płytek wykonanych z miękkiej pianki to doskonały sposób, aby dziecko opanowało podstawy ułamków.

 

Kostki do liczenia

 

Ciekawa alternatywa dla najmłodszych. Kostki do liczenia mogą zastąpić klasyczne liczydło lub.. kalkulator. W zestawie znajduje się 100 sztuk kolorowych kostek z tworzywa sztucznego. Można je dowolnie składać, co znacznie ułatwi naukę liczenia, dodawania czy odejmowania.

 

Gry planszowe

 

Większość dzieci kocha planszówki. Tą fascynację z powodzeniem można wykorzystać w pracowni matematycznej. Wśród pomocy naukowych nie powinno zabraknąć ciekawych gier matematycznych. Powinny być one dopasowane do wieku uczniów oraz materiału, który dzieci akurat szlifują.

 

Programy multimedialne

 

Wiele dzieci woli spędzać czas przed komputerem, a nie z książką i zeszytem na blacie biurka. Matematyczne programy multimedialne pozwalają w cyfrowym świecie ćwiczyć arytmetykę i geometrię.

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz